Lifestyle, Polecane

#sexedpl

30 października 2017
#sexedpl

Będą się oburzać. Będą wymyślać od rozpustnych, nieodpowiedzialnych, deprawujących. Będą zarzucać namawianie do nierządu, rzeczy brudnych i niegodnych. Tak na #sexedpl zareagują prawdziwi Polacy, prawdziwi katolicy, którzy seksem się brzydzą, a antykoncepcję traktują jako zło konieczne i zaproszenie do rozpustności seksualnej. Równocześnie czekając na narodziny siódmego dziecka i kolejne 500 PLN. Niech mówią co chcą, ale niech potem nie usuwają pokątnie ciąży swoim córkom, gdy te w wieku 15 lat przychodzą do nich z płaczem i prośbą o „pomoc”.

Przyglądam się swoim znajomym, rodzicom nastolatek i nastolatków, którzy do rozmów o seksie podchodzą jak do jeża. Bo co niby mają powiedzieć? Bo to przecież nie na miejscu, bo zachęcą własne dzieci do uprawiania seksu! Guess what: Wasze dzieci seks i tak będą uprawiać. A potem będą się stresować: prawdopodobieństwem ciąży, chorób wenerycznych, HIV. Skąd to wiem?

Bo ze mną nikt o seksie nie rozmawiał.

Pomóżcie im tego stresu uniknąć.

Zanim jednak siądziecie ze swoim dzieckiem do tej rozmowy, upewnijcie się, że cokolwiek na temat seksu wiecie. Znam bowiem mnóstwo dorosłych osób, rodziców nastoletnich dzieci, którzy nie znają budowy i funkcjonowania organizmów męskich i żeńskich. Ojców, którzy nie wiedzą nic na temat pigułek antykoncepcyjnych, bo to do ich żon należało pilnować ich przyjmowania. Matek, które nie potrafią założyć prezerwatywy, bo to rola mężczyzny. Dorosłych ludzi, którzy nie potrafią wpoić dzieciom zasad zachowania higieny i zdrowia miejsc intymnych. Edukujmy się wszyscy, bo wszyscy tego potrzebujemy. Niezależnie od wieku. A przede wszystkim…

Nie bójmy się rozmawiać o seksie.

#sexedpl to program, którego potrzebujecie, jakkolwiek inaczej się Wam wydaje. Przekonacie się o tym, gdy przyjdzie Wam siąść przed Waszymi nastoletnimi dziećmi i będziecie musieli odpowiedzieć na wszystkie drobiazgowe pytania. Aż szkoda, że powstał tak późno. Przeznaczony jest dla każdego, niezależnie czy dopiero rozpoczyna kontakty seksualne, czy ma już wieloletnie doświadczenie. Wszyscy bowiem o seksie wiemy zbyt mało. Zachęcam Was więc gorąco do śledzenia tej akcji. Może pomóc nie tylko Waszym dzieciom – może pomóc Wam samym.


#sexedpl

to stworzony przez polską modelkę Anję Rubik program edukacji seksualnej. W projekt zaangażowało się wiele pierwszoplanowych polskich osobistości, m.in. Maciej Stuhr, Robiert Biedroń, Magdalena Cielecka, a merytorycznie został on wsparty przez lekarzy oraz grupę Dziewuchy Dziewuchom. Więcej o #sexedpl znajdziecie również na stronie Wysokich Obcasów.

#sexedpl

Źródło zdjęć: Google

You Might Also Like